Uuele elanikule

Siia on koondatud Fb ja/või kodulehtedele lingitud kujul teavet, mida võib vaja minna Oru piirkonna uuel elanikul, et kohanemine oleks kerge ja mõnus, kõik oluline kiiresti leitav.

KOHALIK INFO

Oru piirkonda puudutavaid teadandeid leiab Linnamäe Arenguseltsi (LAS) FB lehelt ja kodulehe  Teated  rubriigist. Turuplatsilt leiab infot kõikvõimalike kohalikke teenuste kohta, mida maamajapidamises vaja võib minna. Teema Tegemised kajastab toimunud sündmuste kokkuvõtteid, arvamuslugusid jms. Lääne-Nigula valla koduleht leitav SIIT , Fb leht SIIT.

RAAMATUKOGU JA POSTIPUNKT

Linnamäel,  Lääne-Nigula valla Oru teeninduskeskuse ruumides asuvad Oru Haruraamatukogu ja samas on ka postipunkt.

VALLAAMETNIKUD

Lääne-Nigula valla ametnikest võtavad Linnamäel vastu: spordi- ja kultuurinõunik Varje Paaliste , haridusnõunik Kaie Talving, koolipsühholoog Kärt Lusmägi ja eripedagoog Rita Liiv. Muud valla teenistujate kontaktid leiab SIIT.

ARSTIABI

Perearstipunkt asub Linnamäel, Kooli tee 5 esimese korruse korteris. Tasub jälgida LASi kodulehte, kus kuu algul avaldame arstipunkti lahtiolekuaegade kohta värsket infot.

LASTEAED JA KOOL

Viimastel aastatel hoogsalt kasvanud Linnamäe lasteaed on juurde saanud mitu uut rühma (Fb)

Kui kasvab lasteaed, kasvab ka kool. Täna õpib Oru koolis juba 150 õpilast! (Fb)

KAUPLUS

Linnamäe kauplus on avatud E-P kella 9-20-ni. Aeg-ajalt müüb kohalik kalamees poe juures värsket kala, info jooksvalt LASi fb grupist.

ORU KANDI KINNISVARA, MAJUTUS, TEENUSED, OST-MÜÜK

Info LASi kodulehe Turuplatsi rubriigist.

TRANSPORT

Linnamäel asub Krooningi tankla, kust saab lisaks auto tankimisele midagi head kaasa osta ka siis, kui kohalik kauplus juba kinni on.

Linnamäe-Haapsalu/Tallinn-Linnamäe – FB grupis saab neil marsruutidel transporti jagada.

LASi MAJA

Piirkonna keskuses, Linnamäe külas asub kogukonnamaja – Linnamäe ArenguSeltsi ehk rahvakeeli LASi Maja, kus peale koolituste, loengute ja näituste toimumise tegutsevad:

Wana kooli kohvik – E-R 11-13 saab lõunasööki, soovi korral kaetakse kohvikusaalis peolaud, toitlustust pakutakse ka majast väljapoole.

Linnamäe beebiklubi – teisipäeviti toimub Angela Luiga juhendamisel beebikool

Linnamäe Noortekeskus – avatud T-R 14-19, juhendaja Ly Raadla

LASi Ilutuba – juuksuriteenus Kertu Tammailt, tel. 5662 9582

KOGUKONNATEGEVUS

Kord kvartalis käib LASi majas koos Oru piirkonna külade ümarlaud, kuhu on oodatud kõik kohalike arengute vastu huvi tundvad inimesed. Jagame rõõme ja muresid, vahetame infot ning kogemusi, külas käivad ka erinevate elualade spetsialistid ja koolitajad.

Kevaditi korraldatakse külades talguid, augustikuise üritusena on traditsiooniks saamas Linnamäe kontsertide päev, mil ühe päeva jooksul võib Oru kandi erilistes paikades muusikaelamusi nautida.

Külaelanikke lähedalt ja kaugemalt toob kokku ka LASi maja jõululaat ning Linnamäe teeristis septembrikuus toimuvad suvelõpulaadad. Ka sel aastal osaleb Oru piirkond Maal elamise päeval, mil 26. septembril on uudistamiseks avatud erinevad külastuspaigad.

Jälgi infot LASi kodulehe ja FB uudisvoos.

SUUREMAD TÖÖANDJAD

Suuremad tööandjad peale kooli, lasteaia, Oru Hooldekodu ning Linnamäe kaupluse on ulukilihatooteid valmistav Linnamäe Lihatööstus ja seakasvatusega tegelev Linnamäe Peekon.

KULTUUR, SPORT, VABA AEG

Oru kooli ja teeninduskeskuse vahel on alustatud Oru kultuurisaali-kooliaula ehitamist. Kooli 2020. aasta jõulupidu peetakse uues suures saalis.

Kord kuus toimuvad Linnamäel mälumänguõhtud.

Oru Spordiklubi eestvedamisel on valminud Linnamäe jalgpalliplatsi esimene etapp, Keila maantee äärde rajatud discgolfirada ja õuesõppe majakestega välijõusaal ning terviserada. Kooli võimlas saab kasutada jõusaali, toimuvad võrkpallitrennid.

Oru trennitajad. Grupis suhtlevad sel hooajal teisipäeva õhtuti Oru kooli võimlas toimuva “kõht-selg-tuhar” lihastrennis osalejad. Uued liitujad väga oodatud!

Linnamäel tegutseb veel segakoor, nais- ja segarahvatantsurühmad ning line-tantsijad.

Oru kooli kunstiõpetaja juhendamisel saab ka keraamikaga tegeleda. Huvi korral võta ühendust Aive Nõupuuga Fb-s või telefonil 5621 8003.

Oru kooli õpetaja Ülle teeb ka täiskasvanutele inglise keele koolitust. Kui on soovi alustada inglise keele õpingutega, anna aegsasti teada ylle.ehanurm@gmail.com, et tellida õpikud jne.

Loodusehuvilised leiavad mitmekülgset tegevust Saunja külas asuvas Silma loodusõppekeskuses.

Soovi korral saab kohalike teenusepakkujate abil ette võtta kanuuumatka, ööbimise metsaonnis või hoopis Osmussaarele sõita. Vaata lähemalt SIIT

KODULUGU


*Oru kandi külade ajaloo kohta leiab infot Oru topoteegist ning Koduloo rubriigist.

Misiganes küsimusega kogukonnaelu kohta võib pöörduda LASi Majja Eve poole (5667 9002 või eve@las.ee)