Uuele elanikule

Siia on koondatud Fb ja/või kodulehtedele lingitud kujul teavet, mida võib vaja minna Oru piirkonna uuel elanikul, et kohanemine oleks kerge ja mõnus, kõik oluline kiiresti leitav.

KOHALIK INFO

Oru piirkonda puudutavaid teadandeid leiab Linnamäe Arenguseltsi (LAS) FB lehelt ja kodulehe  Teated  rubriigist. Turuplatsilt leiab infot kõikvõimalike kohalikke teenuste kohta, mida maamajapidamises vaja võib minna. Teema Tegemised kajastab toimunud sündmuste kokkuvõtteid, arvamuslugusid jms.

Lääne-Nigula valla koduleht leitav SIIT , Fb leht SIIT.

RAAMATUKOGU JA POSTIPUNKT

Linnamäel,  Lääne-Nigula valla Oru teeninduskeskuse ruumides asuvad Oru Haruraamatukogu ja samas on ka postipunkt.

VALLAAMETNIKUD

Lääne-Nigula valla ametnikest võtavad Linnamäel, Oru teeninduskeskuses vastu:

*sotsiaaltöö spetsialist Kaia Laas E 10-12 ja 14-16, kaia.laas@laanenigula.ee, 5341 6266.

Eraldi kokkuleppe alusel võtavad nendes ruumides vastu ka teised ametnikud ja tugitöötajad.

Teiste valla teenistujate kontaktid ja vastuvõtuajad leiab SIIT.

ARSTIABI

Perearstipunkt asub Linnamäel, Kooli tee 5 esimese korruse korteris. Tasub jälgida LASi kodulehte, kus kuu algul avaldame arstipunkti lahtiolekuaegade kohta värsket infot (suletud koolituste tõttu vms.)

LASTEAED JA KOOL

Viimastel aastatel hoogsalt kasvanud Linnamäe lasteaed on juurde saanud mitu uut rühma (Fb)

Kui kasvab lasteaed, kasvab ka kool. Täna õpib Oru koolis juba 150 õpilast! (Fb)

KAUPLUS

Linnamäe kauplus on avatud E-P kella 9-20-ni. Aeg-ajalt müüb kohalik kalamees poe juures värsket kala, info jooksvalt LASi fb grupist. Samas ja kodulehe Turuplatsi rubriigis leiab teavet ka hooajaliselt pakutava kohaliku toidukraami kohta.

ORU KANDI KINNISVARA, MAJUTUS, TEENUSED, OST-MÜÜK

Info LASi kodulehe Turuplatsi rubriigist.

TRANSPORT

Linnamäel asub Krooningi tankla, kust saab lisaks auto tankimisele midagi head kaasa osta ka siis, kui kohalik kauplus juba kinni on (9-21)

Linnamäe-Haapsalu/Tallinn-Linnamäe – FB grupis saab neil marsruutidel transporti jagada.

LASi MAJA

Piirkonna keskuses, Linnamäe külas asub kogukonnamaja – Linnamäe ArenguSeltsi ehk rahvakeeli LASi Maja, kus peale koolituste, loengute ja näituste toimumise tegutsevad:

Wana kooli kohvik – E-R 10-14, saab lõunasööki, soovi korral kaetakse kohvikusaalis peolaud, toitlustust pakutakse ka majast väljapoole.

Linnamäe beebiklubi – sügisest kevadeni (teisipäeviti) toimub Angela Luiga juhendamisel beebikool. Sel hooajal eeldatav algus 3. novembril, eelregistreerimisega beebiklubi FB lehel.

Linnamäe Noortekeskus – avatud E-N 13-19, R 13-18, juhendaja Ly Raadla, tel. 5696 1988

LASi Ilutuba – juuksuriteenus Kertu Tammailt, tel. 5662 9582

KOGUKONNATEGEVUS

Kord kvartalis käib LASi majas koos Oru piirkonna külade ümarlaud, kuhu on oodatud kõik kohalike arengute vastu huvi tundvad inimesed. Jagame rõõme ja muresid, vahetame infot ning kogemusi, külas käivad ka erinevate elualade spetsialistid ja koolitajad.

Kevaditi korraldatakse külades talguid, augustikuise üritusena on traditsiooniks saanud Linnamäe kontsertide päev, mil ühe päeva jooksul võib Oru kandi külade erilistes paikades muusikaelamusi nautida.

Külaelanikke lähedalt ja kaugemalt toob kokku ka LASi maja jõululaat ning Linnamäe teeristis septembrikuus toimuvad suvelõpulaadad. Oru piirkond on osalenud üle-eestilisel Maal elamise päeval, mil uudistamiseks on avatud põnevad talud-majapidamised meie külades.

Jälgi infot LASi kodulehe ja FB uudisvoos.

SUUREMAD TÖÖANDJAD

Suuremad tööandjad peale Oru kooli, Linnamäe lasteaia , Oru Hooldekodu ning Linnamäe kaupluse on ulukilihatooteid valmistav Linnamäe Lihatööstus ja seakasvatusega tegelev Linnamäe Peekon.

Vaata tööpakkumisi ka siit.

KULTUUR, SPORT, VABA AEG

Oru kooli ja teeninduskeskuse vahel on alustatud Oru kultuurisaali-kooliaula ehitamist. Eeldatav valmimisaeg 2021. aasta veebruaris.

Sügisest kevadeni kord kuus toimuvad Linnamäel mälumänguõhtud. Käesoleva aasta sügishooaja eeldatav algus on 3. novembril. Jälgi jooksvat infot LASi FB-lehel ja kodukal.

Oru Spordiklubi eestvedamisel on valminud Linnamäe jalgpalliplatsi esimene etapp, kus sel suvel treenisid näiteks ka Nõmme Kalju noored jalkaässad. Jalgpalliplatsi võimalustest loe ka siit. Keila maantee äärde on rajatud discgolfirada, õuesõppe majakestega välijõusaal ning terviserada. Kooli võimlas saab kasutada jõusaali,

toimuvad võrkpallitreeningud (selle hooaja algusaeg täpsustamisel) ning sügiseti Linnamäe rattasõit.

Oru trennitajad FB-grupis suhtlevad sel hooajal teisipäeva õhtuti Oru kooli võimlas toimuva “kõht-selg-tuhar” lihastrennis osalejad. Uued liitujad on väga oodatud!Linnamäel tegutsevad nais- ja segarahvatantsurühmad ning line-tantsijad. Segarahvatantsurühm Oru Jommid ootab oma ridadesse uusi tantsijaid.

Oru kooli kunstiõpetaja juhendamisel saab ka keraamikaga tegeleda. Huvi korral võta ühendust Aive Nõupuuga Fb-s või telefonil 5621 8003.

Oru kooli õpetaja Ülle teeb ka täiskasvanutele inglise keele koolitust. Kui on soovi alustada inglise keele õpingutega, anna aegsasti teada ylle.ehanurm@gmail.com, et tellida õpikud jne.

Loodusehuvilised leiavad mitmekülgset tegevust Saunja külas asuvas Silma loodusõppekeskuses.

Soovi korral saab kohalike teenusepakkujate abil ette võtta kanuuumatka, ööbimise metsaonnis või hoopis Osmussaarele sõita. Vaata lähemalt SIIT

KODULUGU


Oru kandi külade ajaloo kohta leiab infot Oru topoteegist ning Koduloo rubriigist.

Misiganes küsimusega kogukonnaelu kohta võib pöörduda LASi Majja Eve poole (5667 9002 või eve@las.ee)