Uuele elanikule

Siia on koondatud Fb ja/või kodulehtedele lingitud kujul teavet, mida võib vaja minna Oru piirkonna uuel elanikul, et kohanemine oleks kerge ja mõnus, kõik oluline kiiresti leitav.

KOHALIK INFO

Oru piirkonna kohalikku infot leiab Linnamäe Arenguseltsi (LAS) FB lehelt ja kodulehe  Teated  rubriigist. Teema Tegemised sisaldab toimunud sündmuste kokkuvõtteid, arvamuslugusid jms. Kodulugu jutustab kohalikust ajaloopärandist. Turuplatsilt leiab teavet kõikvõimalike kohalikke teenuste kohta, ümberkaudsete majutuskohtade ja kinnisvarapakkumiste info.

Lääne-Nigula valla koduleht leitav SIIT , Fb leht SIIT.

VALLAAMETNIKUD

Lääne-Nigula valla ametnikest võtavad Linnamäel, Oru Osavallavalitsuses (Hansuküla tee 2, Linnamäe küla), vastu:

*Osavallavanem Kadi Paaliste (vastuvõtuaeg kokkuleppel), tel. 5300 5921 kadi.paaliste@läänenigula.ee.

*Osavallasekretär Terje Tuur:
Kolmapäeviti kokkuleppel
Neljapäeviti: kell 09-12 ja kell 14-16
Tel. 5668 8219, terje.tuur@laanenigula.ee

*Sotsiaaltöö spetsialist Epp Nelis E 10-12 ja 14-16, tel. 5341 6266,  epp.nelis@laanenigula.ee

Eraldi kokkuleppe alusel võtavad nendes ruumides vastu ka teised ametnikud ja tugitöötajad.

Teiste valla teenistujate kontaktid ja vastuvõtuajad leiab SIIT.

RAAMATUKOGU JA POSTIPUNKT

Linnamäel,  Lääne-Nigula valla Oru teeninduskeskuse ruumides asuvad Oru Haruraamatukogu ja samas on ka postipunkt.

ARSTIABI

Perearstipunkt asub Linnamäel, Kooli tee 5 kortermaja esimesel korrusel.

LASTEAED JA KOOL

Viimastel aastatel hoogsalt kasvanud Linnamäe lasteaed on juurde saanud mitu uut rühma (Fb)

Kui kasvab lasteaed, kasvab ka kool. Täna õpib Oru koolis juba 166 õpilast! (Fb)

KAUPLUS

Linnamäe kauplus on avatud E-P kella 9-20-ni. Aeg-ajalt müüb kohalik kalamees poe juures värsket kala, info jooksvalt LASi fb grupist. Samas ja kodulehe Turuplatsi rubriigis leiab teavet ka hooajaliselt pakutava kohaliku toidukraami kohta.

ORU KANDI KINNISVARA, MAJUTUS, TEENUSED, OST-MÜÜK

Info LASi kodulehe Turuplatsi rubriigist.

TRANSPORT

Bussipeatused asuvad Linnamäe teeristi lähedal, üks veidi Haapsalu poole liikudes, teine Linnamäe kaupluse vastas. Vaata sõiduplaane peatus.ee või bussipeatuste infotahvlitelt.

Suveperioodil on käigus suvebuss Haapsalu-Linnamäe-Dirhami.

Linnamäel asub Krooningi tankla, kust saab lisaks auto tankimisele midagi head kaasa osta ka siis, kui kohalik kauplus juba kinni on (9-21)

PRÜGIMAJANDUS

Elektroonikajäätmete TASUTA vastuvõtt Lääne-Nigula valla elanikelt toimub LINNAMÄE katlamaja territooriumil. Jäätmed võetakse vastu eelnevalt ette helistades tel. 5860 8299.

Klaasi- ja pakendikonteinerid asuvad Linnamäe kooli ja lasteaia vahelisel alal, kortermajade juures.

LASi MAJA

Piirkonna keskuses, Linnamäe külas asub kogukonnamaja – Linnamäe ArenguSeltsi ehk rahvakeeli LASi Maja. LASi maja ruume saab rentida sünnipäevapidude, koolituste ja seminaride tarbeks. Siin tegutsevad ka:

Wana kooli kohvik – E-R 11-14, pakutakse lõunasööki, soovi korral kaetakse kohvikusaalis peolaud, toitlustust pakutakse ka majast väljapoole.

Linnamäe beebiklubiFB-s

Linnamäe Noortekeskus – avatud E-N 13-19 juhendaja Piret Loorits, tel.5906 0769.

LASi Ilutuba – juuksuriteenus Kertu Tammailt, tel. 5662 9582

Jalahooldusstuudio (ravipediküür) FIE Elke Kaar. Eesti Jalaspetsialistide Seltsi liige. Aega saab broneerida telefonil +372 5646 7777

KOGUKONNATEGEVUS

Kord kvartalis käib LASi majas koos Oru piirkonna külade ümarlaud, kuhu on oodatud kõik kohalike arengute vastu huvi tundvad inimesed. Jagame rõõme ja muresid, vahetame infot ning kogemusi, külas käivad ka erinevate elualade spetsialistid ja koolitajad.

Kevaditi korraldatakse külades talguid, augustikuise üritusena on traditsiooniks saanud Linnamäe kontsertide päev, mil ühe päeva jooksul võib Oru kandi külade erilistes paikades muusikaelamusi nautida.

Külaelanikke lähedalt ja kaugemalt toob kokku ka jõululaat ning Linnamäe teeristis septembrikuus toimuvad suvelõpulaadad. Oru piirkond on osalenud üle-eestilisel Maal elamise päeval, mil uudistamiseks on avatud põnevad talud-majapidamised meie külades.

Jälgi infot LASi kodulehe ja FB uudisvoos.

SUUREMAD TÖÖANDJAD

Suuremad tööandjad peale Oru kooli, Linnamäe lasteaia , Oru Hooldekodu ning Linnamäe kaupluse on ulukilihatooteid valmistav Linnamäe Lihatööstus ja seakasvatusega tegelev Linnamäe Peekon.

Vaata tööpakkumisi ka siit.

KULTUUR, SPORT, VABA AEG

Oru Kultuurisaali tegemiste kohta saab infot Kultuurisaali FB-lehelt ja uuelt kodulehelt.

Oru kultuurisaalis toimuvad peale kooli ürituste ka kontserdid, teatrietendused, tantsuõhtud, peetakse Lääne-Nigula vallavolikogu ja Oru osavallakogu istungeid. Ruume saab rentida suuremateks tähtpäevadeks. Kontakt orusaal@laanenigula.ee

Sügisest kevadeni kord kuus toimuvad Linnamäel mälumänguõhtud.

Oru Spordiklubi eestvedamisel on valminud Linnamäe jalgpalliplatsi esimene etapp, kus sel suvel treenisid näiteks ka Nõmme Kalju noored jalkaässad. Jalgpalliplatsi võimalustest loe ka siit. Talvel saab sealsamas nautida ka uisurõõme. Oru Kultuurisaali lähedale Keila maantee äärde on rajatud discgolfirada, õuesõppe majakestega välijõusaal ning terviserada. Kasuta terviseks! Aprillikuus toimub ka traditsiooniline Jüriöö jooks.

Kooli võimlas saavad harrastajad õhtuti kasutada jõusaali, toimuvad saalihoki, võrk-, korvpalli- ja lihastreeningud.

Vaata kindlasti täpsemat jooksvat infot Oru Spordiklubi FB lehelt.

Linnamäel on au sees ka jalgrattasport – sügiseti võetakse mõõtu Linnamäe rattasõidul.

***

LASi maja fuajees ja peeglisaalis saab vaadata näitusi nii noorematelt kui vanematelt kohalikelt kunstnikelt.

Kunstielamusi ja põnevaid väljapanekuid saab nautida ka Oru raamatukogus.


Oru Kultuurisaalis tegutsevad nais- ja segarahvatantsurühmad ning linetantsijad. Segarahvatantsurühm Oru Jommid ootab oma ridadesse uusi liikmeid! Väikses saalis käivad koos ka karmoškamängijad.

Dirigent Eleri-Kristel Kuimeti eestvedamisel tegutsenud Linnamäe segakoor jättis küll käesoleva hooaja vahele, kuid tõenäoliselt jätkatakse Linnamäel ka koorilauluga.

Oru kooli kunstiõpetaja juhendamisel saab keraamikaga tegeleda. Huvi korral võta ühendust Aive Nõupuuga Fb-s või telefonil 5621 8003.

Oru kooli õpetaja Ülle teeb ka täiskasvanutele inglise keele koolitust. Kui on soovi alustada inglise keele õpingutega, anna aegsasti teada ylle.ehanurm@gmail.com, et tellida õpikud jne.

Loodusehuvilised leiavad mitmekülgset tegevust Saunja külas asuvas Silma loodusõppekeskuses.

Soovi korral saab kohalike teenusepakkujate abil ette võtta kanuuumatka, ööbimise metsaonnis või hoopis Osmussaarele sõita. Vaata lähemalt SIIT

KODULUGU


Oru kandi külade ajaloo kohta leiab infot Oru topoteegist ning Koduloo rubriigist.

Misiganes küsimusega kogukonnaelu kohta võib pöörduda LASi Majja Eve poole (5667 9002 või eve@las.ee)