Uuele elanikule

Siia on koondatud Fb ja/või kodulehtedele lingitud kujul teavet, mida võib vaja minna Oru piirkonna uuel elanikul, et kohanemine oleks kerge ja mõnus, kõik oluline kiiresti leitav.

KOHALIK INFO

Oru piirkonna kohalikku infot leiab Linnamäe Arenguseltsi (LAS) FB lehelt ja kodulehe  Teated  rubriigist.
Teema Tegemised sisaldab toimunud sündmuste kokkuvõtteid, arvamuslugusid jms. Kodulugu jutustab kohalikust ajaloopärandist.
Turuplatsi/Oru OTTi lehelt leiab teavet kõikvõimalike kohalikke teenuste ja taluturu Oru OTT kohta. Aga ka ümberkaudsete majutuskohtade ja kinnisvarapakkumiste infot.
NB! Kui soovid kohaliku elu teateid meilitsi lugeda, anna märku eve@las.ee ning lisame Sinu meiliaadressi MTÜ Linnamäe Arenguseltsi poolt välja antavate (Oru kandi külade) infokirjade listi.

Lääne-Nigula valla koduleht leitav SIIT , Fb leht SIIT.

VALLAAMETNIKUD

Lääne-Nigula valla ametnikest võtavad Linnamäel, Oru Osavallavalitsuses (Hansuküla tee 2, Linnamäe küla), vastu:

* Osavallavanem Janek Loorens tel. 53005921, janek.loorens@laanenigula.ee

* Osavallasektretär Kadi Aasküla tel. 472 4350 või 56688219, kadi.aaskyla@laanenigula.ee

* Sotsiaaltöö spetsialist Epp Nelis E 10-12 ja 14-16, tel. 5341 6266,  epp.nelis@laanenigula.ee

Teiste valla teenistujate kontaktid ja vastuvõtuajad leiab SIIT.

RAAMATUKOGU JA POSTIPUNKT

Linnamäel,  Lääne-Nigula valla Oru teeninduskeskuse ruumides asuvad Oru Haruraamatukogu ja samas on ka postipunkt.

ARSTIABI

Perearstipunkt asub alates 1.04.2024 Haapsalus.
Dr. Briljova nimistu kuulub nüüd Ennetuskliinik OÜ -le (Confido Tervisekeskus), dr. Karita Košelevale. Vastuvõtt toimub  Posti 24, Haapsalus. Täiendava info leiab SIIT.

LASTEAED JA KOOL

Viimastel aastatel hoogsalt kasvanud Linnamäe lasteaias on täna juba viis rühma (Fb)!

Kui kasvab lasteaed, kasvab ka kool. Täna õpib Oru koolis juba 166 õpilast! (Fb)

ORU HOOLDEKODU

Oru hooldekodu asub kaunis Räägu mõisa hoones. Rohkem infot leiad valla lehelt ja Facebookist.

KAUPLUS

Piirkonna üks paremini varustatud ja suurima käibega maapoode, Linnamäe kauplus on avatud E-P kella 9-20-ni.

KOHALIK TOIT JA TALUTURG

Reedeti alates kella 17.00-st käib Linnamäe teeristi turuplatsil koos kaubakohtumine Oru OTT – Otse Tootjalt Tarbijale. Mida pakutakse – vaata järele LASi kodulehe las.ee Oru OTTi teemalehelt.

Veel saab N-P Linnamäel süüa pizzat ja šašlõkki – Jane Quut

Või mahlaseid ja kvaliteetseid burgereid Linnamäe Lihatööstuselt – Burgeri Akadeemia

ORU KANDI KINNISVARA, MAJUTUS, TEENUSED, OST-MÜÜK

Info LASi kodulehe Turuplatsi rubriigist.

TRANSPORT

Bussipeatused asuvad Linnamäe teeristi lähedal, üks veidi Haapsalu poole liikudes, teine Linnamäe kaupluse vastas. Vaata sõiduplaane peatus.ee või bussipeatuste infotahvlitelt.

Suveperioodil on käigus suvebuss Haapsalu-Linnamäe-Dirhami.

Linnamäel asub Krooningi tankla, kust saab lisaks auto tankimisele midagi head kaasa osta ka siis, kui kohalik kauplus juba kinni on (9-21)

PRÜGIMAJANDUS

Elektroonikajäätmete TASUTA vastuvõtt Lääne-Nigula valla elanikelt toimub LINNAMÄE katlamaja territooriumil. Jäätmed võetakse vastu eelnevalt ette helistades tel. 5860 8299.

Klaasi- ja pakendi, paberi-papi ja riidekonteinerid asuvad Linnamäe kooli ja lasteaia vahelisel alal, kortermajade juures.

Sõltuvalt elukohast, on võimalus ka PAKENDI jäätmevedu koduväravasse tellida. See tuleb eraldi Eesti Keskkonnateenusega kokku leppida.

Täpsema info leiab SIIT.

LASi MAJA

Piirkonna keskuses, Linnamäe külas asub kogukonnamaja – Linnamäe ArenguSeltsi ehk rahvakeeli LASi Maja. Esimese korruse fuajee stendilt leiab infot Oru kandis toimuvate ürituste ning kohalike teenusepakkujate kohta. II korruse peeglisaalis ja fuajees on üleval kohalike andekate inimeste loomingu näitused.
LASi Maja ruume saab rentida ka sünnipäevapidude, koolituste ja seminaride tarbeks (eve@las.ee, tel. 5667 9002)

Majas tegutsevad veel:

Wana kooli kohvik – E-R 11-14 pakutakse lõunasööki, soovi korral kaetakse kohvikusaalis peolaud, toitlustust pakutakse ka majast väljapoole. Tel. 523 3025 Kerlin.

Hooajal sügisest kevadeni käib koos Linnamäe beebikoolFB-s

Linnamäe Noortekeskus – avatud E-N 13-19 juhendaja Piret Loorits, tel.5906 0769.

LASi Ilutuba – juuksuriteenus Kertu Tammailt, tel. 5662 9582

Jalahooldusstuudio (ravipediküür) FIE Elke Kaar. Eesti Jalaspetsialistide Seltsi liige. Tel. +372 5646 7777

KOGUKONNATEGEVUS

Kord kvartalis käib LASi majas koos Oru piirkonna külade ümarlaud, kuhu on oodatud kõik kohaliku elu vastu huvi tundvad inimesed. Jagame rõõme ja muresid, vahetame infot ning kogemusi, külas käivad ka erinevate elualade spetsialistid ja koolitajad.

Kevaditi korraldatakse külades talgud, augustikuise üritusena on traditsiooniks saanud Linnamäe kontsertide päev, mil ühe päeva jooksul võib Oru kandi külade erilistes paikades muusikaelamusi nautida.

Külaelanikke lähedalt ja kaugemalt toob kokku ka Oru OTTi jõululaat ning Linnamäe teeristis toimuvad Linnamäe Lillepäev, Oru OTTi kevad- ja Maal elamise päeva sügislaadad. Oru piirkond on igal aastal osalenud üle-eestilisel külastussündmusel Maal elamise päev, mil meie külades on uudistamiseks avatud põnevad talud, ettevõtted ja majapidamised.

Jälgi infot LASi kodulehe ja FB uudisvoos.

SUUREMAD TÖÖANDJAD

Suuremad tööandjad peale Oru kooli, Linnamäe lasteaia , Oru Hooldekodu ning Linnamäe kaupluse on ulukilihatooteid valmistav Linnamäe Lihatööstus ja seakasvatusega tegelev Linnamäe Peekon.

Vaata tööpakkumisi ka siit.

KULTUUR, SPORT, VABA AEG

Kogu Oru piirkonnas toimuva kohta leiad infot LASi kodulehelt Kuhu minna, mida teha Oru kandi külades postituse alt.

Oru Kultuurisaali tegemiste kohta saab teavet kultuurisaali FB-lehelt ja kodulehelt. Oru Kultuurisaalis toimuvad peale kooli ürituste ka kontserdid, teatrietendused, tantsu- ja mälumänguõhtud, peetakse Lääne-Nigula vallavolikogu ja Oru osavallakogu istungeid. Käivad koos rahvatantsurühmad Oru Marid ja Oru Jommid, linetantsijad ja karmoškamängijad. Kultuurisaali saab rentida ka suuremateks tähtpäevadeks. Kontakt orusaal@laanenigula.ee.

Oru Spordiklubi eestvedamisel on valminud Linnamäe jalgpalliplatsi esimene etapp, kus suviti on treeninud nii Haapsalu Kratid kui ka Nõmme Kalju noored jalkaässad. Jalgpalliplatsi võimalustest loe ka siit. Talvel saab sealsamas nautida ka uisurõõme. Oru Kultuurisaali lähedale Keila maantee äärde on rajatud discgolfirada, õuesõppe majakestega välijõusaal, terviserada ning äsja avati Maal elamise päeva raames samas ka madalseiklusrada. Kasuta terviseks!
Aprillikuus toimub traditsiooniline Jüriöö jooks, au sees on ka jalgrattasport – sügiseti võetakse mõõtu Linnamäe rattasõidul.

Kooli võimlas saavad harrastajad õhtuti kasutada jõusaali, toimuvad saalihoki, võrkpalli ja lihastreeningud.

Vaata kindlasti täpsemat jooksvat infot Oru Spordiklubi FB lehelt.

***
Oru kooli kunstiõpetaja juhendamisel saab keraamikaga tegeleda. Huvi korral võta ühendust Aive Nõupuuga Fb-s või telefonil 5621 8003.

Oru kooli õpetaja Ülle teeb ka täiskasvanutele inglise keele koolitust. Kui on soovi alustada inglise keele õpingutega, anna aegsasti teada ylle.ehanurm@gmail.com, et tellida õpikud jne.

Loodusehuvilised leiavad mitmekülgset tegevust Saunja külas asuvas Silma loodusõppekeskuses.

Soovi korral saab kohalike teenusepakkujate abil ette võtta kanuuumatka, ööbimise metsaonnis või hoopis Osmussaarele sõita. Vaata lähemalt SIIT

KODULUGU


Oru kandi külade ajaloo kohta leiab infot Oru topoteegist ning Koduloo rubriigist.

Mis iganes küsimusega kogukonnaelu kohta võib pöörduda LASi Majja Eve poole.
Võta julgesti ühendust (tel. 5667 9002 või eve@las.ee)