Tutvustus

Linnamäe küla asub Lääne-Eestis Lääne-Nigula vallas. Linnamäe küla läbib Haapsalu-Keila maantee. Linnamäe on Haapsalust 13 km ja Tallinnast 90 km kaugusel. Roostale suvitama sõitjad läbivad enamasti Linnamäe teeristi.

Linnamäe külas elab 01.06.2017 seisuga 366 inimest. Meil on lasteaed, põhikool, raamatukogu, kaks toidupoodi, tankla, hooldekodu ning mitmed muud ettevõtted.

Haridus

Linnamäe lasteaias on septembrist 2016 avatud kolm rühma. Lasteaed on avar ja suure hooviga. Lastel on palju liikumisruumi ja ka võimalus olla rahulikumas keskkonnas. Linnamäe lasteaed peab oluliseks tervisekasvatust – lapsed liiguvad piisavalt värskes õhus, neile pakutakse kohapeal valmistatud tervislikku toitu. Lapsi suunatakse väärtustama enda ja teiste tervist ning käituma tervislikult ning ohutult.

Oru Kool on tegutsenud aastast 1903. Läbi ajaloo suurema ja väiksemana tegutsenud kool on täna 9-klassiline põhikool. Oru Koolis õpib veidi üle saja lapse. 1998. aastal koliti uude majja, mis on ka täna veel nagu uus. Koolimaja on avar ja valge. Koolis on õpikeskkond, mis suunatud iga lapse arengule. Kuna Linnamäel puudub noortekeskus, siis on koolimajas arvukalt huviringe, kus lapsed saavad peale õppetööd tegeleda sellega, mis neile huvi pakub. Koolimajas on nooruslik ja uuendusmeelne õpetajaskond, koolis on tööl logopeed ja eripedagoog.

Ettevõtlus

Linnamäel ja lähiümbruses tegutsevad mitmed ettevõtted. Suurim ja ka kõige tuntum on AS Linnamäe Lihatööstus, kelle põhitegevusvaldkond on ulukilihatoodete valmistamine. Ettevõte annab tööd 31 inimesele.
Seakasvatusega tegeleb Linnamäe Peekon, farmis kasvab 8 000 siga. Lihaveiste ja ka põllukultuuride kasvatamisega tegeleb Arne Tamm OÜ. Ülimaitsva hakkliha ja muude toodeteni on võimalik jõuda läbi Facebooki otsides sealt Kruundi talu lihaturgu.

Majutust otsides leiab abi Kiige turismitalust. Turismitalus ootavad külalisi suur suvemaja, väiksem peremaja ja kolm kämpingmaja. Teise võimalusena pakub majutust ning lõõgastusvõimalusi Uuskalda Spordi- ja puhkeküla. Sealt leiab eest mõnusad puhkemajad ning rohkelt tegevust vaba aja sisustamiseks. Kui auto katki või sootuks uut vaja, pöördu K.U. Oru Auto poole. K.U. Oru Auto on Läänemaal volitatud Škoda ja Mitsubishi sõiduautode edasimüüja ning hooldaja. Tühja kõhu saab täis Linnamäe sööklas. Söökla on avatud üksnes kooliperioodil kell 12-13. Seega, kui otsid kohta, kus avada oma söögikoht, siis on seda võimalus teha just Linnamäel, kuna siit on üks selline just puudu!

Vaba aeg

Linnamäel igav ei hakka, täiskasvanutele on kaks rahvatantsurühma – segarühm Oru Jommid ja naisrühm Oru Marid, lisaks käivad koos line-tantsijad. Kes on hoopis spordisõber, siis tema saab osa võtta kaks korda nädalas võrkpallitreeningutest või rühmatreeningutest. Kui on soov inglise keelt õppida, siis ka see on võimalik – korra nädalas kogunevad Oru Koolis täiskasvanud õppijad.