Linnamäe 500 kontsertide päev

Linnamäe kontsertide päevaga tähistame 500 aasta möödumist Linnamäe küla esmamainimisest.

Väärika vanusega Linnamäe asub Haapsalust 10 km kaugusel ja kontserdid toimuvad hommikust õhtuni nii äsja renoveeritud vanas Oru koolimajas kui ka  piirkonna lähiümbruses olevates taluaedades.

Külastajaid ootab lisaks muusikalisele elamusele võimalus tutvuda Linnamäe ajalooga ning  teha rännak looduskaunitesse paikadesse, nautida kurvilisi külateid ja maitsta kodukohvikute maitsvaid sööke.

Kuni kella 17ni toimuvad kontserdid on tasuta, Metsatöllu kontserdi piletid on saadaval soodushinnaga Piletilevist kuni 1. augustini või kontserdi päeval kohapeal! Lapsed kuni 10a (k.a.) tasuta.

Kontserdid toimuvad iga kahe tunni tagant, esimese kontserdi algus on kell 9.

Selleks, et sa õigesse kohta jõuaksid, ava enda telefonis KAART: https://tinyurl.com/ybpo435b

Ajakava:

Kell 9 Linnamäe, LASi Maja hoov: Puhkpilli muusika Aarne Õunapuu juhendamisel, Liis Leppmaa ja Guido Ulejev.

Tegemist on majaga, mis o on tegelikult Oru vana koolimaja, maja ehitati 115 aastat tagasi ja viimased 20 aastat, mil kool uude majja kolis, tühjana seisis. Mitu korda omanikku vahetanud maja renoveeriti 2018. aastal uueks külakeskuseks, kus asuvad täna noortekeskus, lasketiir, kohvik, juuksur jne

Kell 11 Soolu küla, Taaveti talu hoov: Silver Sepa väike taluaiakontsert, mida ilmestavad Kristiina Ehini ja Ly Seppeli Äniste küla juuri mõtestavad luuletused.

Kontsert tähistab küla kunagise märgilise Vainuaugu korrastamist EV 100 kingitusena.
Nautimiseks on üleval pop-up maalinäitus “Värviline Haapsalu, kunstnik Enri-Ireneus Pahapill. Maale on võimalik kaasa osta.

Kell 13 Soolu küla, Tursa talu metsalava: Voldemar Kuslap, keda saadab Urmas Lattikas

Sajandite tagusel külateel liikudes ja Tursa talu külastades saad hetkeks peatada elu kiirrongi ning sellelt maha astuda! Oled paigas, kus sind kõnetavad kaunis ajalooline talukoht ja puhas loodus!

Kell 15 Saunja küla, Vanaaseme talu: Tallinna Saksofoniorkester

Vanaaseme talu on alates 1695.a. ühe ja sama suguvõsa kasutuses ning pererahvas Monika ja Aare on seda sajanditevanust kultuuripärandit nõus meiega jagama. Kuna talukompleksis on säilinud palju vanavara ja huvitavaid tööriistu, siis huvilistel on võimalik seda kõike oma silmaga tulla kaema.

Kell 17 Linnamäe, LASi Maja hoov: Maarja Sukles ja Anna Regina Kalk esinevad kavaga Prantsuse taeva all

 

Kell 20 Linnamäe, Seljamäe talu heinamaa, Öösorr, METSATÖLL, õhtu lõpetab retrodisko, DJ Margus Teetsov.

Väravad avatakse kell 18, kohapeal on õhtusöögi võimalus.
Metsatöllu kontserdi piletid saad soetada siit: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/kogupere/mitmesugust/linnamae-500-kontsertide-paev-metsatoll-257152/

Lisainfo: kodukohvikutes arveldame sularahas.

Sündmuse korraldamist toetavad, Kultuukapital, kohaliku omaalgatuse programm, Lääne – Nigula Vallavalitsus, Linnamäe Arenguselts MTÜ