Mordva lihavõttetoitude töötuba LASi maja perepäeval 19. aprillil

Pisut taustast.
Maailmas arvatakse elavat ca 890 000 mordvalast, kes jagunevad ersadeks ja mokšadeks. Ersad ja mokšad on soome-ugri rahvad, kelle päritolumaa on Venemaal Volga föderaalringkonnas asuv Mordva Vabariik.
Eestis elab teadaolevalt 368 ersa ja mokša rahvusest inimest, kellest suur osa on koondunud kogukonnana 1994. aastal Tallinnas loodud Eesti-Mordva Seltsi. Vanim aktiivne liige on 82aastane ja noorim 8aastane.

Foto: Sergei Ledenjov OIS MEEDIA OÜ

Aastast 2010 tegutseb seltsi juures folklooriansambel “Vastoma”, mille repertuaari kuuluvad vanad traditsioonilised laulud ersa, mokša, eesti ja setu keeles.
Lisalugemist Eestis elava Mordva kogukonna kohta leiad SIIT

Foto: Sergei Ledenjov OIS MEEDIA OÜ

Seltsi eesmärgiks on säilitada rahvuskultuuri, hoides traditsioone nii laulu, toidu, keele kui ka pärimuslugude kaudu.  Seltsil on soov jagada teadmisi mordvalaste traditsioonidest ka väljaspool oma kogukonda.
Nii olid nad rõõmuga nõus, kui Oru kandi juurtega TÜ Haapsalu kolledži tudeng Maiken Ledis tegi ettepaneku osaleda LASi maja perepäeval Mordva rahvustoite ja traditsioone tutvustava praktilise töötoaga.
Tegevused on jõukohased nii noortele kui väheke vanematele! 🙂 Töötuba on TASUTA.
Materjalide varumiseks on vajalik eelregistreerimine kuni 14.aprillini tel. 501 6612 või maiken.ledis@gmail.com.