Oru kooli juubelist

Oru kool 120. Väärikas, südamlik, rahvarohke ja lõbus – tõeline kogukonnapidu! 

Vilistlaste arv ületas kaugelt kooli juubelinumbri – vanasse ja uude koolimajja leidis tee üle 150 endise õpilase!

Avati kooli juubelipink, mille valmistasid noored vilistlased Rammo ja Rageri Keelus

Fotod: Helina Laht, Renno Silde


Mitmete kaunite muusikapaladega pikitud aktus oli osalejate sõnul soe, ilus ja ülevaatlik. Esinesid nii praegused Oru kooli õpilased, kui ka vilistlased.

Imearmas solist Päike Lee Nellis

Tšellol esitas klassikat noor muusik Kaur Nellis

Vilistlasbänd Anfibrius tuletas meelde omaaegsed hitid. Mängiti koosseisus: Aigar Viilma, Ravil Khalilov, Damir Khalilov, Aleks Kuusklaid

Tervitussõnu kokkutulnuile laususid Lääne-Nigula vallavanem Janno Randmaa,

Oru osavallavanem Kadi Paaliste

ja Oru kooli hoolekogu esinaine Janne Rau

Aktust läbi viinud Lääne-Nigula valla kultuurinõunik ja Oru kooli vilistlane Varje Paaliste intervjueeris vanas koolimajas direktori tütrena lapsepõlve veetnud Kersti Keinaste-Arovit


ning endist vallavanemat, Oru kooli vilistlast Ülo Loorensit, kelle järeltulijaid on kohalikku kooli jätkunud lausa mitmete põlvkondade kaupa.

Õpetajate lõpulaulu ajal seisis kogu saal ja rõdulolijad püsti ning laulsid kaasa, nii mõnelgi härduspisarad silmis…Ka Oru vanas koolimajas oli endiste õpilaste voog katkematu. Peaukse juures jäädvustati kokkusaaamise rõõmu.

Üht-teist on ikka muutunud vist… Natukene.

Wana kooli kohviku saal oli mõnusalt sumisevaid kohvitajate laudkondi puuupüsti täis.
Suure klassi mõõtu tõeliste koduloohuviliste tuumik tegi II korruse peeglisaalis ligi paar tundi tõsist ajugümnastikat – mitmed klassipildid said Oru topoteegis 100% nimedega kaetud. Tuli ette ka väikseid vaidlusi – aga selleks me ju kokku saimegi, et ajalooline tõde välja selgitada.

Õhtu lõppes meeleoluka sügispeoga kus pea hommikuni vihtusid tantsu nii vilistlased kui muud pidulised. Fotostendi juures sai klassikaaslastega ühispilte teha.

Ja et oleks ikka “Enne ja pärast”, siis “Enne” pilt ka:

Kõik on tunduvalt pikemaks kasvanud, ei muud…

Hea Oru kooli vilistlane! Oleks vahva kui saadad sellest pidupäevast toredaid fotosid meiliaadressile eve@las.ee. Nii saab üht-teist välja valida ka meie kogukonna digitaalsesse kodulooalbumisse oru.topoteek.net.
Et “Oru kool 130” juubelil veel rohkem fotosid vaadata oleks.