Uuele elanikule

Siia on koondatud Fb ja/või kodulehtedele lingitud teavet, mida võib vaja minna hiljuti Oru piirkonda elama asunutel, et kohanemine oleks kerge ja mõnus, kõik oluline kiiresti leitav.

*Oru piirkonna infokanalite kohta leiad teavet SIIT

*Linnamäel,  Lääne-Nigula valla Oru teeninduskeskuse ruumides asub Oru Haruraamatukogu ja samas on ka postipunkt.

*Lääne-Nigula valla ametnikest võtavad Linnamäel vastu: spordi- ja kultuurinõunik Varje Paaliste , haridusnõunik Kaie Talving, koolipsühholoog Kärt Lusmägi ja eripedagoog Rita Liiv.

*Perearstipunkt asub Linnamäel, Kooli tee 5 esimese korruse korteris. Tasub jälgida LASi kodulehte, kus kuu algul avaldame arstipunkti lahtiolekuaegade kohta värsket infot.

*Viimastel aastatel hoogsalt kasvanud Linnamäe lasteaed on juurde saanud mitu uut rühma (Fb)

*Kui kasvab lasteaed, kasvab ka kool. Täna õpib Oru koolis juba 150 õpilast! (Fb)

*Linnamäe-Haapsalu/Tallinn-Linnamäe – grupis saab neil marsruutidel transporti jagada.

*Piirkonna keskuses, Linnamäe külas asub Linnamäe Arenguseltsi ehk rahvakeeli LASi Maja, kus tegutsevad:

Wana kooli kohvik – pakub E-R 11-14 lõunatoitlustust, aga katab ka peolaua ning pakub toitlustust majast väljapoole

Linnamäe beebiklubi – teisipäeviti toimub Angela Luiga juhendamisel beebikool

Linnamäe Noortekeskus – avatud T-R 14-19, juhendaja Ly Raadla

LASi Ilutuba – juuksuriteenus Kertu Tammailt, tel. 5662 9582

*Kord kvartalis käib LASi majas koosOru piirkonna külade ümarlaud, kuhu on oodatud kõik kohalike arengute vastu huvi tundvad inimesed. Jagame rõõme ja muresid, vahetame infot ning kogemusi, külas käivad ka erinevate elualade koolitajad. Jälgi infot LASi kodulehe uudisvoos.
*Oru kandi koduloo kohta leiab infot SIIT

*LASi maja taha kerkib Maali üürimaja, kus veel on vabu elamispindu saadaval. Maja valmib selle aasta augustikuus.

*Oru kooli ja teeninduskeskuse vahel on alustatud Oru kultuurisaali-kooliaula ehitamist. Kooli 2020. aasta jõulupidu peetakse uues suures saalis.

*Suuremad tööandjad peale valla allasutuste kooli, lasteaia, Oru Hooldekodu ning Linnamäe kaupluse on ulukilihatooteid valmistav Linnamäe Lihatööstus ja seakasvatusega tegelev Linnamäe Peekon.

*Kõikvõimalikud kohalike ettevõtjate ja lihtsalt ettevõtlike ning oskajate inimeste teenused, ost-müük, kinnisvarapakkumised ja majutuskohtade info on leitavad Turuplatsi rubriigis.

*Linnamäel asub Krooningi tankla, kust saab lisaks auto tankimisele midagi head kaasa osta ka siis, kui kohalik kauplus juba kinni on.

*Kord kuus toimuvad Linnamäel mälumänguõhtud.

*Oru Spordiklubi eestvedamisel on valminud Linnamäe jalgpalliplatsi esimene etapp, rajatud discgolfirada, välijõusaal õuesõppe majakestega, terviserada. Kooli võimlas saab kasutada jõusaali, toimuvad võrkpallitrennid.

*Oru trennitajad. Grupis suhtlevad sel hooajal teisipäeva õhtuti Oru kooli võimlas toimuva “kõht-selg-tuhar” lihastrennis osalejad. Uued liitujad väga oodatud!

*Linnamäel tegutseb veel segakoor, nais- ja segarahvatantsurühmad ning line-tantsijad.

*Oru kooli kunstiõpetaja juhendamisel saab ka keraamikaga tegeleda. Huvi korral võta ühendust Aive Nõupuuga Fb-s või telefonil 5621 8003.

*Oru kooli õpetaja Ülle teeb ka täiskasvanutele inglise keele koolitust. Kui on soovi alustada inglise keele õpingutega, anna aegsasti teada ylle.ehanurm@gmail.com, et tellida õpikud jne.

Misiganes küsimusega võib pöörduda LASi Majja Eve poole (5667 9002 või eve@las.ee)

Tere tulemast!